TOTO NIKDE INDE NEUVIDÍTE!


Čo si myslíte – smrdí to viac v lapači tukov alebo na dne žumpy? Ručíme vám za to, že odteraz si na nás a na toto video spomeniete pri každej návšteve fast foodu, aj pri každom použití vlhčených utierok. Chvíľu nám trvalo, kým sa to podarilo zorganizovať, ale tento 1 DEŇ S... AKS KANAL rozhodne stojí za to. Malý Mišo alebo Michal Kubo Kalman strávil s nami 1 deň a našu prácu si vyskúšal nielen na vlastnej koži. Najviac zabrať totiž asi dostal jeho nos a ani pohľad to nebol vždy príjemný. Krst ohňom bolo pre Miša čistenie lapača tukov a čerešničkou na torte žumpa. S oboma úlohami si poradil statočne a veľmi dobre, od našich chlapov dostal exkluzívnych 10 z 10 bodov a na konci dňa sme s ním žartovali, že ak by to niekedy potreboval, má u nás dvere otvorené.

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, tak lapače tukov (napr. v nákupnom centre) slúžia na zachytávanie tukov z gastroprevádzok, sú teda akousi záchrannou hrádzou medzi kuchyňou a kanalizáciou, kam tuky nepatria. Je veľmi dôležité, aby sa do lapačov nedostal napríklad plastový príbor, servítky, sáčky..., teda anorganický odpad, ktorý potom komplikuje spracovanie týchto tukov v bioplynových staniciach alebo v kompostárňach. A ešte jeden fun fact - do jediného nášho auta môžeme pri zásahu vysať až 13-tisíc litrov tuku.

V žumpe na hraničnom priechode Brodské čakala na Michala naozajstná chuťovka. Tento „koláč“ by ste však určite nechceli ochutnať a ani si k nemu privoňať. Sú to vlastne zvyšky, ktoré ostávajú v prečerpávacej stanici po dlhodobom odčerpávaní tekutej časti odpadu. Áno, presne toho smradľavého a mazľavého, ktoré vraj prináša šťastie ;-) A opäť trochu osvety – ak sa do kanalizácie dostávajú kúsky odevov či obyčajné vlhčené utierky, zachytávajú sa tam a vedia narobiť veľké problémy. Myslite na to, keď sa vám nabudúce bude zdať úžasne praktické niečo z toho jednoducho spláchnuť v toalete.

A keďže sa nie nadarmo hovorí, že raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť alebo čítať, nech sa páči, pozrite si, ako vyzerá 1 DEŇ S... AKS KANAL.Kontaktujte nás


TECHNICKÉ ODDELENIE