ZVERTE VAŠE TUKY ODBORNÍKOM


Prevádzkujete reštauráciu, bufet, rýchle občerstvenie alebo akúkoľvek inú gastroprevádzku či hotel alebo nákupné centrum, ktoré je napojené na verejnú kanalizáciu? V tom prípade určite viete, kde všade musíte mať lapače tukov, ktoré slúžia na zachytávanie mastných nečistôt, aby sa nedostali do kanalizačnej siete.

Ak vás zaujíma, ako veci fungujú, nech sa páči – trochu základnej laickej chémie. Tuky, ktoré vypúšťate do kanalizácie, vytvárajú pri nižších teplotách hrudky, a tie vedia nepekne zaniesť čerpadlá a vo väčšom množstve dokonca aj poriadne upchať kanalizáciu. A všetci dobre vieme, že to najdrahšie riešenie je riešenie havarijných situácií. To však nie je jediný problém. Tuky sa v kanalizácii ešte aj čiastočne rozkladajú, čím vznikajú mastné kyseliny, a tie zasa dávajú poriadne zabrať stenám potrubí a kanálov. Jednoducho povedané, s chuťou sa do nich zahryzne hrdza. Lapače tukov a olejov teda slúžia na ich vyzrážanie a zachytenie z odpadových vôd, čím sa kanalizačná sieť chráni pred vyššie spomenutými nepríjemnosťami, teda zanášaním, zalepením a korodovaním. Tukové lapoly sú špeciálne nádrže, kde voľné aj emulgované tuky sedimentujú, zachytia sa a do kanalizácie tak odteká už iba odpadová voda. Ako však správne tušíte, tu sa to nekončí. Aby lapače tukov spoľahlivo plnili svoju dôležitú funkciu, je nevyhnutné ich pravidelne čistiť a odborne udržiavať.

A teraz je čas na jednoduchú, no o to dôležitejšiu kontrolnú otázku. Kedy naposledy si na váš lapač tuku posvietili naozajstní odborníci? Pre dobré fungovanie vášho zariadenia, spokojnosť kontrolórov, a teda aj pokoj vašej duše, je ideálne, keď sa lapače tuku dávajú do pucu každé 4 mesiace.

Bratislavská vodárenská spoločnosť robí pravidelný monitoring odpadových vôd z jednotlivých prevádzok a ak niečo nie je v poriadku, prichádzajú k slovu nepríjemné pokuty. Preto vám priateľsky a odborne radíme – okrem pravidelného čistenia lapačov tuku venujte pozornosť aj ich komplexnej údržbe. A to je presne to, na čo máte odborníkov z AKS KANAL. Našimi technológiami vaše lapače tukov vyčistíme a správne nastavíme, navyše vzniknutý odpad odvezieme a ekologicky zlikvidujeme. Poskytujeme totiž komplexné špičkové služby, čo znamená nielen čistenie, ale aj celkové odpadové hospodárstvo vašej spoločnosti. Veľmi radi vám tak ušetríme starosti a predĺžime životnosť vašich zariadení.Kontaktujte nás


TECHNICKÉ ODDELENIE